OPIS

Klient zlecił przeprowadzenie wizji lokalnej budynku. Po inspekcji wykryto dekompakcję gruntu pod fundamentem budynku mieszkalnego oraz pęknięcia w konstrukcji ściany zewnętrznej.

CELE

Wzmocnienie gruntu u podstawy fundamentów budynku mieszkalnego oraz przywrócenie spójności ścian.

STOSOWANE TECHNOLOGIE

W celu rozwiązania problemu dekompakcji gruntu, zastosowano technologię GROUNDTECH. Zabieg iniekcyjnego wzmacniania gruntów za pomocą geopolimerów polega na bezpośrednim wprowadzeniu materiału do podłoża. W efekcie dochodzi do celowej, nieodwracalnej i trwałej poprawy właściwości fizycznych i mechanicznych gruntów fundamentowych, na skutek twardnienia polimerów nieorganicznych w porach. Konieczne było także wyeliminowanie niebezpieczeństwa dalszego powstawania oraz migracji pęknięć budynku poprzez ich zszycie technologią GTcrack.

WYNIK

Prace mające na celu wzmocnienie gruntu u podstawy fundamentu były prowadzone z ciągłym laserowym monitorowaniem wysokości konstrukcji. Niwelator laserowy zarejestrował mikro ruchy konstrukcji budynku mieszkalnego, co pokazuje, że zamierzony cel zwiększenia nośności gruntów u podstawy fundamentu został osiągnięty – tak samo w przypadku szycia ścian..